דברים מעמותת יתומי מערכות ישראל וצה"ל ליום הזיכרון 2015

חברות וחברים יקרים יום זיכרון קל ועצמאות לנו ולעם כולו. אני קורא לכם לשוב ולחזור ולהתנדב לפעילויות שלנו, לקחת חלק בפעולות מחאה שנקיים, לעלות איתנו לכנסת לפגוש את החברים בה שיכולים לשנות את עתידנו.
בחודש מרץ ש"ז, מוניתי ע"י וועד העמותה שעודו פועל לכהן כמנהל כללי לארגון, ומיד התחלתי לארגן אותו מחדש באמצעות קמפיין להעלאת המודעות וגיוס משאבים.

יריית הפתיחה של הקמפיין החלה בתחילת שבוע שעבר בעיתון "ישראל פוסט" בארץ בעיתונות הכתובה ב"ידיעות אמריקה" ובערוץ הטלוויזיה הישראלי בחו"ל בארצות הברית, אירופה ואפריקה. גם בארץ פרסמו העיתונים "גלובס" "וידיעות אחרונות" מודעות המדגישות את מצוקתנו וביום הזיכרון ישדר הרדיו הבינתחומי כתבה בת שעה על מאבקנו, ועוד ידינו נטויה.
בהתבסס על יזמתו של אחד המתנדבים שנועדה לסייע לוועד, פנינו גם לנשיא המדינה לקבל את ברכתו. בהמשך עם כינון הממשלה והועדות בכנסת, נפנה אל חברי הכנסת ונממש את מאבקנו להיות מיוצגים נאותה.
מטרתנו הינה להמשיך ולבסס את מעמדנו כארגון שמייצג את יתומי צה"ל ואת זכויותיהם, אשר נשחקו עד עפר ע"י משרד הביטחון.

ארגון אלמנות ויתומי צהל שאמור לייצג גם אותנו הבגירים דאג היטב לאלמנות וליתומים הקטינים ומה עשה הארגון לנו – היתומים הבגירים ? יצר תקנון בפברואר 2013 שלא מאפשר ליתום בגיר להיבחר כיושב ראש הארגון ומצהיר שבהנהלת ארגון האלמנות מבין 9 חברות הנהלה יכול רק יתום אחד לכהן.
חלקכם עבר לאחרונה לארגון אלמנות ויתומי צהל המציע פיתויים כסמינרים ונופש וכרטיס מועדון של "חבר" (שאינו ככרטיס "חבר" לאנשי קבע אלא "חבר" מועדון צרכנים) המציע הנחות מזעריות.

אדגיש כי מאבקנו אינו מופנה כנגד ארגון אלמנות ויתומי צהל אלא כנגד אגף משפחות והנצחה במשרד הביטחון. בשעה שאנו מהווים ארגון מוכר, שזכה במנדט לייצג את חבריו אל מול ממשלת ישראל, משרד הביטחון ומוסדות הממשלה, בין היתר בפסק דין של בית המשפט העליון, אגף משפחות והנצחה של משרד הביטחון מונע זאת מאיתנו. מטרותינו הינן כדלקמן:
א. להמשיך לסייע בהגדרת מעמדם הייחודי של יתומי צה"ל בישראל.
ב. להוות כתובת ליתומי צה"ל בישראל ולסייע במתן פתרונות לבעיות הייחודיות של בני הנופלים.
ג. לעדכן את הוראות החוק הישן, כדי לאפשר מענה הולם לצורכיהם ולזכויותיהם של היתומים.
ד. לפעול לשיקום יתומי צה"ל ללא הגבלת גיל, מהבחינה הנפשית פיזית וכלכלית.
ה. לטפל בבני הנופלים, לעזור להם ולייצגם מול משרד הביטחון ומוסדות ממשלה השונים.
ו. לסייע לשיפור שירותי השיקום באמצעות שיתוף פעולה מקצועי עקיב עם גופי השיקום הן במשרד הביטחון והן בביטוח הלאומי.

אנו לא יכולים לברוא את אבינו מחדש כדי שיסייע לנו. אנו נדרוש השוואת זכויות לשאר משפחת השכול, כגון: מקומות עבודה בהתאם לחוק (שאף אחד לא מכבד) במוסדות השלטון, בעיריות ומועצות המקומיות, סיוע כלכלי הולם, עזרה ממשית ברכישת דירה ועזרה כלכלית משמעותית להקמת עסק עצמאי.

לשם כך, עלינו להתאחד ולפעול ביחד. למיטב ידיעתי אין ארגון וולונטרי כלשהו, הפועל ללא תקציב אף שכל ממלאי התפקידים פועלים בהתנדבות. יש לארגון הוצאות בסיסיות שאת כולן אנו ממנים מדמי החבר ולכן אנו מבקשים לשלם את דמי החבר לשנת 2015 בסך 100 ₪ ולשנת 2016 בסך 150 ₪ זו התמיכה שלה אנו זקוקים כדי להוציא לפועל את מאבקנו, הכולל, בין היתר, פעולות רווחה עבור היתומים, הדפסה וחלוקה של כרוזים, סטיקרים ושלטים לפעולות המחאה שאנו מתכננים, לרכישת בולים ומעטפות למשלוח מכתבים לחברי הכנסת, וכדומה.

התשלום יכול להתבצע באתר שלנו בכתובת https://www.ezpay.co.il/Payment.aspx?id=13221
כתובת האתר היא http://orphans.org.il ודף הפייסבוק בו יתפרסמו מעת לעת ידיעות על פעולותינו הוא יתומי צה"ל – הדף הרשמי בכתובת https://www.facebook.com/orphans.org.il

אם למי מכם יש שאלה, ניתן להתקשר אלי כל יום בשבוע 035254978 בין השעות 17:00 ועד 19:00 ואשמח להשיב להן (אם אני בשיחה אחרת השאירו הודעה ואשוב אליכם)- אם זה לא דחוף ניתן לכתוב לי לכתובת adikaspi@actcom.co.il למקרים דחופים מספר הסלולארי שלי 0522515500.

בהצלחה בדרכנו המחודשת, ושוב, יום זיכרון קל וחג עצמאות שמח.
מנכ"ל ומייסד עמותת יתומי מערכות ישראל וצה"ל עדי כספי

כתוב תגובה

שמך:

אימייל:

אתר בית: