במדינת ישראל ליתומי צהל אין אב אין גב

מחאתי האישית לקראת יום הזיכרון לחללי צה"ל.  דברים ליום הזכרון מאת עדי כספי

הנני יתום צה"ל שאביו אליעזר כספי ז"ל,ששרת בצבא הקבע, ונהרג בשנת 1953 בעלותו על מוקש בעת מלוי תפקידו כראש ענף מחקר בחיל המודיעין (תפקיד שעושה תת אלוף כיום). משנת 1993 התנדבתי לעזור ליתומי צה"ל. בשנת 2000 ייסדתי את הארגון העצמאי של יתומי צה"ל, "עמותת יתומי מערכות ישראל וצה"ל" המסייע גם ליתומי כוחות הבטחון, משטרת ישראל שב"ס מג"ב ומשמר הכנסת. בארגוננו מתקבלים יתומים קטינים (באמצעות האם) ובוגרים ללא הגבלת גיל (חלקנו קשישים הזקוקים נואשות לעזרה). עד אשתקד עמדתי בראשו וכיום, התמנתי על ידי האסיפה כללית והועד להיות נשיא הארגון.

שרים רבים וחברי כנסת תמכו בארגוננו חלק ממכתבי הערכה למאבקנו נמצאים בפורום יתומי צה"ל – קהילות ב.YNET

מצאת יום הזכרון לשואה ולגבורה, ועד בוקר יום הזכרון לחללי צה'ל, קרי, מתאריך 28/4/14 שעות הערב עד 4/5/14 בשעות הבוקר,אני מתכוון למחות אישית על העוול שנעשה ליתומי צה"ל בישראל. המחאה תכלול הצבת אוהל סיירים (של אבי) למרגלות מגדלי עזריאלי אל מול הקריה, ועשויה לכלול שביתת רעב ושלטי מחאה המבהירים לציבור את מצוקתם של יתומי צה"ל שאינם זוכים לייצוג עצמאי.

לא יעלה על הדעת שבמדינה דמוקרטית כשלנו ייוצגו יתומי צה"ל המשרתים בצה"ל כולל מילואים על ידי אמהותיהם המבוגרות שרבות מהן חיות בזוגיות חדשה בארגון "אלמנות ויתומי צה"ל" . לאחרונה רק בזכות הלחץ שהפעלנו בועדת החוץ ובטחון (בראשות חבר הכנסת ישראל חסון) פתח ארגון אלמנות ויתומי צה"ל את הארגון ליתומים בוגרים בכל גיל מחד ומאידך מציג ארגון האלמנות תקנון דרקוני שמעמיד את היתומים במיעוט מחפיר בייצוג במוסדות הארגון. זו אפליה גדולה בעיקר עקב העובדה שמספר היתומים עולה פי כמה וכמה על מספר האלמנות.

על כן, הצענו באותה וועדה בכנסת מתווה חדש למשפחת השכול שייצג נאותה את ההורים השכולים, האלמנות, היתומים והאחים השכולים. שייתן ביטוי הולם הוגן ונכון יותר עבור משפחת השכול, מתווה זה נמוג באוויר מול התנגדות הארגונים היציגים של ההורים והאלמנות, "יד לבנים" וארגון האלמנות שאינו יציג ליתומים מעל גיל 21 כך על פי ראש אגף משפחות והנצחה מר אריה מועלם המכהן כמעט עשור בתפקידו.

כתוב תגובה

שמך:

אימייל:

אתר בית: